“Környezetvédelem, a Föld óvása és védése” szlogen már mindennapjaink része. A gyerekek többször tanulnak róla az óvodában és az iskolákban is. Mégis sokszor háttérbe szorul, hogy miért is kell szelektíven gyűjteni a szemetet, miért vigyázzunk a vízre, miért kell lekapcsolni a villanyt, ha kimegyünk a szobából, mi az az óriási cél, amelyért környezetvédelem címen közösen teszünk.
2018 szeptember 30 - október 8 között zajlotta Teremtés hete - Közösségben a teremtett világért
„Mert ahol ketten vagy hárman összegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük.” (Mt 18,20) mottóval.
2018. évi Fenntarthatósági Témahét tervezett programjai:
A 2018. évi Fenntarthatósági Témahét 2018. április 23-27. között kerül megrendezésre. A program célja a Föld Napja üzenetének, a fenntarthatóságnak széles körű elterjesztése iskolai keretek között.
„Radikális ökológiai megtérés a Laudato si’ kezdetű enciklika után – Minden teremtmény, ember és nem ember belső értékének felfedezése” – ez volt a címe a Pápai Gergely Egyetemen március 7-8-án zajló nemzetközi konferenciának. Ferenc pápa üzenetet küldött a tanácskozás résztvevőinek.
A Naphimnusz Teremtésvédelmi Egyesület idén is meghív a „teremtéstudatos adventre”.
Lelki szempontokkal és gyakorlati javaslatokkal szeretnék a karácsony előtti felkészülési időszakban annak a tudatosítását is segíteni, hogy mint emberek szeretetből teremtett lények, ugyanakkor pedig a teremtésért felelősek vagyunk.
Akkreditált pedagógus továbbképzés: Az Országos Erdészeti Egyesület 2018-ban induló erdei vándortábor programja keretében lehetőség van pedagógusok felkészítésére természetjáró
gyalogos vándortáborok vezetésére .
A Látogatóközpont nemcsak az interaktív bemutató- és játéktér megismerését és kipróbálását teszi lehetővé, hanem elsősorban a csoportok részére specializálódva jelenleg már hét, a különböző korosztályokra optimalizált programcsomaggal várja az osztályokat
A TeSzedd! – Önkéntesen a tiszta Magyarországért akció ma hazánk legnagyobb önkéntes mozgalma. Idén immár hetedik alkalommal valósul meg. A szemétgyűjtési akció keretében szerte az országban „nagytakarítanak” a TeSzedd! önkéntesei. Azért szervezik meg ezt a mozgalmat minden évben, hogy közösen megtisztítsák szűkebb-tágabb környezetünket.
Erdővarázs Családi Nap: az erdő a belvárosba költözik
Budapesten Szeptember 8-9- én tartandó színes rendezvényről az alábbi linkek olvashat: www.erdovarazs.hu
A részvétel ingyenes, de regisztracióhoz között.
A programról:
Tematikus sátrak, amelyekben a rendezvény ideje alatt közelebbről is meg lehet ismerkedni a magyar erdészek munkájával és a magyar erdők kincsestárával:
1. FÁTÓL Z-IG – Ebben a sátorban izgalmas részleteket tudhatunk meg a fa második életének ezerféle alakjáról, és a fák hasznosságáról
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület által létrehozott fejlesztések segíthetik a pedagógusok nevelő munkáját, tanórákra való felkészülését, vagy a foglalkozások, tanórák, szakkörök élményszerűbbé tételét.
Május 10-én ismét megrendezésre kerül országszerte a Madarak és Fák Napja.
A jelenleg egyik legszélesebb körben megtartott Zöld Jeles Napunkat először Chernel István ornitológus szervezte meg 1902-ben. Hivatalossá Herman Ottó közreműködésével vált 1906-ban, amikor gróf Apponyi Albert rendeletben írta elő az ünnep megszervezését minden iskola számára.
Az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet (ÖMKi) rajzpályázatot hirdet óvodások és kisiskolások részére, melynek fő célja a fenntartható élelmiszertermelés népszerűsítése. Cél, hogy a pályázatra jelentkezők minél látványosabban és közérthetőbben jelenítsék meg, mit jelent számukra az ökológiai élelmiszertermelés. A pályázaton két (3-6 és 7-10 éves) korcsoportban, 1 dbA4-es méretű rajzlapra, szabadon választott technikával készített munkával lehet nevezni.
Tudomány Határok Nélkül 2017 címmel a Khaled bin Sultan Living Oceans Alapítvány pályázatot írt ki 11-17 éves tanulók számára a tengeri környezet védelmére.